Můj příběh

Proč jsem se rozhodla vydat vlastní cestou?

Vlastně od počátku mé profesní kariéry (r. 2002) se věnuji obchodu. Začínala jsem jako obchodní zástupce v potravinářských firmách a pokračovala v nadnárodní farmaceutické společnosti, kde jsem nastoupila jako medicínský reprezentant a poté jsem jako area sales manager vedla tým obchodníků.

Kdy mě poprvé napadlo, že bych mohla uspět v realitách?

Poprvé, když jsem si s tehdejším přítelem chtěla pronajmout byt. Bylo to pro mě šokující zjištění... Realitní makléři mi nezvedají telefon a ani se neobtěžují mi zavolat zpátky? Jako vůbec? Neodpovídají mi na mail? To si někdo dovolí? Když už se mi podařilo domluvit prohlídku bytu, tak mi neumí odpovědět na moje dotazy a slíbí, že zjistí a už se nikdy neozvou? První realitní makléř, který o bytě i něco věděl a dodržel, co slíbil a hurá, mohli jsme se stěhovat...

Podruhé, když jsem si kupovala vlastní byt. Tomu předcházel rozchod a rychlá potřeba vyřešit bydlení. Nechtělo se mi do dalšího pronájmu, radši si už pořídit vlastní bydlení.

No páni, po pár prohlídkách úžasně milý a chytrý pan makléř, krásný byt s obrovskou terasou a velkými francouzskými okny, ano tady budu bydlet. Tak jo, rezervační smlouva a vyřizování hypotéky. Hypotéku mi vyjednával finanční poradce a lidi v bance byli úžasní. Upozorňovali mne na věci, na které si mám dát pozor. Jenže problémy vznikaly na straně developera (ohledně kolaudačního souhlasu a příjezdové cesty) a banka nechtěla hypotéku schválit. Myslíte, že ten pan milý a chytrý makléř se mi snažil pomoct? Ani náhodou, společně s majitelem realitní kanceláře na mne tlačili, že musím podepsat smlouvu o budoucí kupní smlouvě, jinak mi propadne rezervační záloha (120 000 Kč) a tím se zavázat, že si byt koupím a zaplatím do 30 dnů, ale jak oni vyřeší situaci s příjezdovou komunikací a kolaudací? Nic. Podepiš a jdi, všichni si to takhle kupují, tak neotravuj. Podepsala jsem, celá vyděšená čekala, jak vše dopadne. Dopadlo to, jen mi z banky hrozili pokutou za nedoložení informací ohledně příjezdové cesty - ty jsem si nakonec sama vyplakala na obecním úřadě.

Potřetí - koupě rodinného domu. S manželem jsme se rozhodli, že bydlení v Praze už bylo dost a pořídíme si bydlení někde za Prahou v přírodě. Nevěděli jsme vlastně, co hledáme, jestli pozemek, dům nebo jen chatu, která by se postupně dala předělat na trvalé bydlení.

Náš dům byl láska na první pohled - manželka majitele uměla krásně fotit a já na ty fotky koukala asi 100 krát. Ano, cena byla sice vyšší, než jsme předpokládali, ale... i manželovi se dům zalíbil. Následně jsme zjistili, že ho nabízí přímo majitel. No bezva. Bez realitky, to bude skvělé. Prohlídka nás přesvědčila o tom, že tenhle dům chceme a tak jsme s panem majitelem začali jednat. No to bylo něco. Jeho představa byla, že až mu my zaplatíme, tak teprve dům přepíše. Nebudu to protahovat, smlouvu jsme řešili asi 3 měsíce, a to my jsme opravdu chtěli rychle koupit a on prodat. Smlouvu mu sepisovala nějaká studentka práv, naše právnička ji následně vlastně celou předělala. Všechno se to táhlo a vleklo. Několikrát jsme si už říkali, že tohle nemůže dopadnout. Byl to hrozný proces, který už bych nechtěla znovu zažít...

A tak když jsem z manažerské pozice odešla na mateřskou dovolenou, sebrala jsem veškerou odvahu a pustila se do práce v realitní kanceláři.

Začala jsem poznávat krásu, ale i úskalí a tvrdost tohoto obchodu. Po čase mi došlo, že se nechci schovávat pod cizím jménem realitní kanceláře. Nechci poslouchat nápady někoho jiného, chci to prostě dělat tak, jak nejlépe umím a za tím si stát. S maximální důsledností a respektem k lidem.

Co to přesně znamená?

  • jednám na rovinu s oběma stranami a spolupracuji jen s těmi, kteří jsou ochotni to respektovat 
  • zakládám si na tom, že své sliby plním
  • pravidelně informuji o vývoji zakázky všechny zúčastněné strany (informace ode mne dostanou i ti, kteří byli - například u pronájmů - ze strany pronajímatele, odmítnuti)
  • dotahuji zakázky do konce (uzavřením smlouvy pro mne práce nekončí, samozřejmostí je připomenutí povinnosti přihlásit se k dani z nemovitých věcí a dotaz na spokojenost po 1-2 měsících. Umím pomoci se zajištěním firem na úklid, stěhování, vymalování atd.)

To, že se svých zásad držím, ale vím já a moji stávající klienti, kteří již mají zkušenost s tím, jak pracuji. Jak poznáte, že to nejsou prázdná slova tak, jako v mnoha jiných případech? Jedině tak, že to vyzkoušíte .. :-)

A osobně - jsem vdaná a mám malou dceru. Miluji svoji rodinu a čas, který můžu trávit s nimi, nejčastěji v okolí Mníšku pod Brdy, kde bydlíme. Mám ráda cestování, hlavně chození po horách. V dětství jsem byla moderní gymnastka a radost z pohybu mám v sobě dodnes, i když už jen tak rekreačně a abych netloustla .. :-)