top of page

Proč jsem se rozhodla vydat vlastní cestou?

Vlastně od počátku mé profesní kariéry (r. 2002) se věnuji obchodu. Začínala jsem jako obchodní zástupce v potravinářské firmě a pokračovala v nadnárodní farmaceutické společnosti, kde jsem nastoupila jako medicínský reprezentant a poté jsem jako area sales manager vedla tým obchodníků, měla na starosti jednání s řetězci a lékárenskými velkoobchody.

 

Kdy mě poprvé napadlo, že bych mohla uspět v realitách?

Poprvé, když jsem si s tehdejším přítelem chtěla pronajmout byt. Bylo to pro mě šokující zjištění... Realitní makléři mi nezvedají telefon a ani se neobtěžují mi zavolat zpátky? Neodpovídají mi na mail? To si někdo dovolí? Když už se mi podařilo domluvit prohlídku bytu, tak mi neumí odpovědět na moje dotazy a slíbí, že zjistí a už se nikdy neozvou? První realitní makléř, který o bytě i něco věděl a dodržel, co slíbil a hurá, mohli jsme se stěhovat...

 

Podruhé, když jsem si kupovala vlastní byt. Tomu předcházel rozchod a rychlá potřeba vyřešit bydlení. Nechtělo se mi do dalšího pronájmu, radši si už pořídit vlastní bydlení.

No páni, po pár prohlídkách úžasně milý a chytrý pan makléř, krásný byt s obrovskou terasou a velkými francouzskými okny, ano tady budu bydlet. Tak jo, rezervační smlouva a vyřizování hypotéky. Vyřizováni hypotéky běželo, jenže problémy vznikaly na straně developera (ohledně kolaudačního souhlasu a příjezdové cesty) a banka nechtěla hypotéku schválit, dokud si vše nedořeší.

Myslíte, že ten pan milý a chytrý makléř se mi snažil pomoct? Ani náhodou, společně s majitelem realitní kanceláře na mne tlačili, že musím podepsat smlouvu o budoucí kupní smlouvě, jinak mi propadne rezervační záloha a tím se zavázat, že si byt koupím a zaplatím do 30 dnů, ale jak oni vyřeší situaci s příjezdovou komunikací a kolaudací? Nic. Podepiš a jdi, všichni si to takhle kupují, tak neotravuj, jinak propadá rezervační záloha. Nakonec jsem podepsala a celá vyděšená čekala, jak vše dopadne. Dopadlo to, jen mi z banky hrozili pokutou za nedoložení informací ohledně příjezdové cesty - ty jsem si nakonec musela sama zajistit na obecním úřadě, nikdo od developera ani z realitní kanceláře nenašel čas to řešit, přestože mi to několikrát slíbili.

 

Potřetí - koupě rodinného domu. S manželem jsme se rozhodli, že bydlení v Praze už bylo dost a pořídíme si bydlení někde za Prahou v přírodě. Nevěděli jsme vlastně, co hledáme, jestli pozemek, dům nebo jen chatu, která by se postupně dala předělat na trvalé bydlení.

Náš dům byl láska na první pohled - manželka majitele uměla krásně fotit a já na ty fotky koukala asi 100 krát. Ano, cena byla sice vyšší, než jsme předpokládali, ale... i manželovi se dům zalíbil. Následně jsme zjistili, že ho nabízí přímo majitel. No bezva. Bez realitky, to bude skvělé. Prohlídka nás přesvědčila o tom, že tenhle dům chceme a tak jsme s panem majitelem začali jednat. No to bylo teda něco. Jeho představa byla, že až mu my zaplatíme, tak teprve dům přepíše. Nebudu to protahovat, smlouvu jsme řešili asi 3 měsíce, a to my jsme opravdu chtěli rychle koupit a on prodat. Smlouvu mu sepisovala nějaká studentka práv, naše právnička ji následně vlastně celou předělala. Všechno se to táhlo a vleklo. Několikrát jsme si už říkali, že tohle nemůže dopadnout. Byl to hrozný proces, který už bych nechtěla znovu zažít...

A tak když jsem z manažerské pozice odešla na mateřskou dovolenou, sebrala jsem veškerou odvahu a pustila se do práce v realitní kanceláři. Začala jsem poznávat krásu, ale i úskalí a tvrdost tohoto obchodu. Po čase mi došlo, že se nechci schovávat pod cizím jménem realitní kanceláře. Nechci poslouchat nápady někoho jiného, chci to prostě dělat tak, jak nejlépe umím a za tím si stát. S maximální důsledností a respektem k lidem.

 

Co to přesně znamená?

  • jednám na rovinu s oběma stranami a spolupracuji jen s těmi, kteří jsou ochotni to respektovat 

  • zakládám si na tom, že své sliby plním

  • informuji o vývoji zakázky všechny zúčastněné strany (informace ode mne dostanou i ti, kteří byli - například u pronájmů - ze strany pronajímatele, odmítnuti)

  • dotahuji zakázky do konce

To, že se svých zásad držím, ale vím já a moji stávající klienti, kteří již mají zkušenost s tím, jak pracuji. Jak poznáte, že to nejsou prázdná slova tak, jako v mnoha jiných případech? Jedině tak, že to vyzkoušíte .. :-)

A osobně - jsem vdaná a mám dceru, která chodí do druhé třídy. Bydlíme už pátým rokem v Mníšku pod Brdy. Mám ráda cestování, hlavně chození po horách.

V dětství jsem byla moderní gymnastka a radost z pohybu mám v sobě dodnes, i když už jen tak rekreačně a abych netloustla .. :-)

bottom of page